GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel [ZAPOWIEDŹ]

27.03.2017 16:40

Autor: JB

W ostatnim meczu 29. kolejki PlusLigi dojdzie do wyjątkowego wydarzenia. GKS Katowice podejmie Jastrzębski Węgiel w Siatkarskich Derbach Śląska, po raz pierwszy rozgrywanych w legendarnym Spodku.

Przed siatkarzami Piotra Gruszki ostatnie dwa spotkania w rundzie zasadniczej siatkarskiej ekstraklasy. Będą to niezwykle ważne pojedynki, bowiem zadecydują o które miejsce przyjdzie grać GKS-owi w fazie play off. Katowiczanie mają duże szanse, by zakończyć sezon w pierwszej dziesiątce, a nawet powalczyć o czołową ósemkę.

Ogromne wyzwanie czeka GieKSę już we wtorkowy wieczór. Nasi siatkarze powracają do Spodka i rozegrają wyjątkowy mecz, jakim będą Siatkarskie Derby Śląska z Jastrzębskim Węglem. Stawka meczu będzie bardzo wysoka. Z jednej strony GKS walczy o jak najwyższa lokatę przed play off, a jastrzębianie celują w wygraną, by zapewnić sobie miejsce w czwórce i możliwość gry o medale. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem "pomarańczowych" 3:1, ale od porażki w Jastrzębiu katowiczanie zapowiadają ogromną chęć rewanżu.

W Spodku po raz kolejny zapanuje atmosfera wielkiego sportowego święta. Wszystkie bilety na to spotkanie rozeszły się w przedsprzedaży, co oznacza, że Siatkarskie Derby Śląska obejrzy prawie 5 tys. kibiców.

Sponsorem meczu w Spodku jest Osiedle Franciszkańskie.

Początek meczu o 18.00. Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na naszej stronie internetowej oraz na profilach w portalach społecznościowych. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi również telewizja Polsat Sport.

Tak było w pierwszym meczu
Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 3:1 (25:15, 24:26, 25:19, 25:16)

6 Asy serwisowe 5
52% Skuteczność ataku 38%
33% Skuteczność przyjęcia 42%
13 Bloki 12
Salvador Hidalgo Oliva (20 pkt) Najlepszy zawodnik Serhij Kapelus (13 pkt)

Tagi:
PlusLiga
Oficjalny Partner Klubu
Sponsor Premium
Partner Złoty
Partner Srebrny
Partner Techniczny
Partnerzy